sample image

Mleko migdałowe

Author: Data Wpisu: 24/06/17


Zimne mleko z migdałów to jeden z typowych napojów, które serwuje się na życzenie w sycylijskich barach i cukierniach w trakcie upalnego lata.

Gotowe mleko możemy również kupić dzisiaj niemalże w każdym większym sklepie spożywczym. Często w sprzedaży pojawia się również w formie kostki zmielonych już i zmieszanych z cukrem migdałów, które wystarczy rozpuścić w wodzie. Jednak większość tych produktów jest bardzo słodka co zdecydowanie nie wszystkim odpowiada. Dlatego zachęcam Was do przygotowania mleka migdałowego w domu. Mleko migdałowe sprawdzi się również jako substytut krowiego mleka.
 
mandorle fiori_2(1)

 

SKŁADNIKI:

  • 200 g migdałów (naturalnych lub już obranych)
  • 1,2l wody
  • Opcjonalnie cukier lub miód do smaku

 

SPOSÓB PRZYGOTOWANIA:

1. Migdały ze skórką parzymy w gorącej wodzie i na ciepło obieramy z cienkiej skórki, która powinna bardzo łatwo odchodzić. (Jeżeli nie chcecie parzyć migdałów w obawie, że utracą swoje cenne właściwości możecie również wykorzystać migdały naturalne – mleko będzie miało nieznacznie bardziej kremowy kolor.)
2. Obrane migdały należy dokładnie osuszyć i zalać 1,2 litrem zimnej wody. Pozostawiamy je na noc w lodówce.
3. Rano blendujemy mieszankę (przy pomocy Thermomixa lub innego blendera) i przelewamy przez gęste sitko (na sitku możemy umieścić bawełnianą szmatkę, gazę lub dodatkowe sitko).
4.Pozostałą na sitku masę dobrze odciskamy łyżeczką (czynność możemy wykonać dwukrotnie, jeżeli zależy nam na gładkiej konsystencji mleka).
5. Mleko doprawiamy do smaku cukrem lub miodem wedle uznania.
6. Mleko należy przechowywać w lodówce, najlepiej spożyć je maksymalnie w ciągu 48 godzin.
7. Podawać dobrze schłodzone!
 

madorle-al-naturale-juta-(7)

latte-di-mandorle(4)

latte-di-mandorle(6)

latte-di-mandorle(5)

latte-di-mandorla-(8)


Zasmakuj Sycylii