Sycylia z dziećmi alternatywnie: trekking z alpakami
Categories
TURYSTYCZNIE Z dziećmi

Sycylia z dziećmi alternatywnie: trekking z alpakami

Kiedy Twoje pociechy znudzą się zwiedzaniem parków archeologicznych i muzeów, zabierz je na: trekking z alpakami.

  1. Trochę o samych alpakach.
  2. Gdzie na Sycylii wybrać się z dziećmi na trekking z alpakami?
  3. Jak odbywa się spacer z alpakami?
  4. W co się ubrać na spacer i trekking z alpakami?
  1. Trochę o samych alpakach.
  • Skąd pochodzą? I jaki mają „charakter”?

Pochodzą z Ameryki Południowej, w szczególności z Boliwii i Chile, ale to właśnie komercjalizacja ich runa umożliwiła rozprzestrzenienie się ich hodowli na całym świecie. W szczególności, pomimo różnych temperatur w porównaniu z Ameryką Południową, znalazły one również idealne siedlisko we Włoszech, na przykład na zboczach Etny.

Alpaki są introwertycznymi stworzeniami. Żyją głównie w kilkuosobowych stadach, bardzo cierpią z powodu samotności, a w codziennym życiu można zobaczyć, jak czekają na siebie podczas wypasu. Ponadto są to zwierzęta, które nie znoszą chaosu, szukają spokoju, a ich kroki podczas spacerów są powolne i krótkie. To sprawia, że idealnie nadają się do Pet Therapy i aktywności rodzinnych.

  • Jak zaprzyjaźnić się z alpakami?

Jeśli chcesz się z nimi zaprzyjaźnić, pozwól im powąchać swoje ręce i zaoferuj im ich ulubione jedzenie!

  • Czy alpaki mogą spacerować po kamienistych szlakach?

Tak! Jako tilopody, alpaki są wyposażone w pazury, a na poziomie stóp mają poduszkę amortyzującą uderzenia. Pozwala im to przetrwać i zwinnie poruszać się w trudnym andyjskim terenie, ale także w naszych górach.

  • Czy alpaki mogą powodować uczulenie?

Nie ich wełna jest hipoalergiczna, ponieważ nie zawiera lanoliny. Jest również wysoko ceniona za swoją lekkość i jedwabistość.

2. Gdzie na Sycylii można wybrać się z dziećmi na trekking z alpakami?

W pięknej scenerii Etny można wziąć udział w niezwykłej wędrówce (2-3 godzinnej) z Alpaca Trekking Linguaglossa. Wyjazd odbywa się zwykle ze schroniska Ragabo i prowadzi urozmaiconą trasą przez dziewicze lasy, strumienie lawy i zapierające dech w piersiach widoki.

Koszt za osobę: 30 euro

3. Jak odbywa się spacer z alpakami?

Pierwszy krok to rezerwacja terminu. Należy skontaktować się z Alpaca Trekking Linguaglossa i, w zależności od dostępności stada, ustalić dzień i godzinę spaceru (kontakt WhatsApp 3925780233).

Po krótkim wprowadzeniu każdemu z uczestników przydzielony zostaje jego czworonożny towarzysz. To moment na poznanie się i przyzwyczajenie się do swojej obecności i zapachu.

Spacer z alpakami odbywa się na terenach zielonych wokół farmy. Zwierzęta nie są ujeżdżane, nawet przez najmłodsze dzieci, ale są prowadzone na lunghinie, rodzaju smyczy, która służy do nadawania właściwego kierunku, podążając za ich rytmem. Zaleca się chodzenie obok alpak, aby nadać im właściwy kierunek i uniknąć kopnięć, gdyby z jakiegoś powodu się przestraszyły.

Jest to niezwykłe doświadczenie zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci: chodzenie obok tych zwierząt jest relaksujące ze względu na ich rytmiczne tempo, oraz na otoczenie natury.

4. W co się ubrać na spacer i trekking z alpakami?

Spacer lub trekking z alpakami w klapkach? Zdecydowanie nie! Trasy zazwyczaj obejmują strome lub pochyłe odcinki, więc lepiej jest założyć wygodne, zamknięte buty, najlepiej trekkingowe.

PRZECZYTAJ TAKŻE:


Co myślicie o takiej formie spędzania czasu na wakacjach z dziećmi? Dajcie nam znać w kometarzach!