Różowy grejpfrut Star Ruby
Categories
Odmiany W SADZIE

Różowy grejpfrut Star Ruby

Różowy grejpfrut Star Ruby: skąd pochodzi i czym się charakteryzuje.

Różowy grejpfrut jest hybrydą, która powstała w Stanach Zjednoczonych w latach 30. XX wieku poprzez skrzyżowanie białego grejpfruta z pomarańczą. Sama odmiana Star Ruby narodziła się w Teksasie w latach 60. XX wieku, skąd w latach 70. trafiła na Sycylię.

Spośród różnych odmian grejpfrutów Star Ruby jest najsłodszy i najbardziej aromatyczny. Ma stosunkowo cienką skórkę i soczysty, bezpestkowy miąższ o charakterystycznym, delikatnie różowym kolorze. Jego owoce mogą ważyć nawet pół kilograma.

Grejpfrut, a zdrowie.

Grejpfruty są bogatym źródłem witamin, zwłaszcza witaminy A, C i B, oraz minerałów takich jak wapń, fosfor, magnez i potas. Ponad to mają niski indeks glikemiczny (IG=20), a dzięki zawartości pektyn obniżają poziom glukozy we krwi. Grejpfruty zawierają też duże ilości kwasów fenylowych, flawonoidów i silnych polifenolów, które działają przeciwutleniająco i przeciwzapalnie na skórę. Jako naturalny przeciwutleniacz – grejpfrut zapobiega szkodliwemu działaniu wolnych rodników, które niszczą zdrowe komórki w organizmie jednocześnie przyczyniając się do szybszego starzenia się. Jest również małokaloryczny. Dzięki zawartemu w nim błonnikowi wpływa na uczucie sytości.

InCampagna różowy grejpfrut BIO

Różowy grejpfrut w kuchni.

Większość z nas je grejpfruty „solo”, przekrawając je na pół i wyjadając miąższ łyżeczką. Po wcześniejszym wyfiletowaniu (zobacz jak filetować owoce cytrusowe na przykładzie pomarańczy) różowy grejpfrut idealnie sprawdzi się jako jeden ze składników sałatki, lub jako kolorostyczny i cytrusowy dodatek do deserów, czy porannych naleśników. Wyciskając z niego świeży sok, zapewnimy sobie dawkę witamin na cały dzień!

OWOC:

  • mogą ważyć ponad pół kilograma
  • okrągły kształt

SKÓRKA: 

  • stosunkowo cienka
  • gładka
  • w kolorze żółto-pomarańczowym z odcieniami różu

MIĄŻSZ:

  • słodkawy
  • soczysty 
  • o delikatnym różowym kolorze

OKRES DOJRZEWANIA I CZAS ZBIORÓW: 

  • od grudnia do lutego

Należy pamiętać, że nie wszystkie owoce na drzewie dojrzewają jednocześnie. Dlatego zbieramy je stopniowo, gdy nabiorą właściwego dla nich koloru i smaku. Co tydzień ich dostępność na naszej stronie jest odnawiana.

InCampagna różowy grejpfrut BIO

Te produkty znajdziesz w naszym sklepie:

incapagna produkt bio
Siatka grejpfruty Star Ruby BIO 1kg
Zobacz w naszym sklepie
incapagna produkt bio
Cubotto grejpfruty Star Ruby BIO 10kg
Zobacz w naszym sklepie
incapagna produkt bio
Cubetto grejpfruty Star Ruby BIO 6kg
Zobacz w naszym sklepie