3 wielkości kartonów w sklepie InCampagna
Categories
InCampagna O NAS

3 wielkości kartonów w sklepie InCampagna

Cubotto, cubetto e cubottino: wybierz format kartonu najlepiej odpowiadający Twoim potrzebom!

Skąd wzięło się określenie „cubotto”?

W żargonie magazynowym kartony, w które pakowane są owoce, a których wysokość przypomina głębokość podstawy, nazywane są cubetti (co oznaczą małą kostkę). Skąd jednak wzięło się określenie „cubotto”, którym na co dzień posługujemy się w InCampagna?

Tylko jedna osoba może odpowiedzieć na to pytanie, a jest nią Andrea Valenziani, który ukuł ten termin! Historia jest tak zabawna, że kilka lat temu poświęciliśmy jej cały artykuł. Jeśli jeszcze tego nie zrobiliście, koniecznie musicie go przeczytać! 

wielkości kartonów InCampagna

Dlaczego „cubotto” i czym charakteryzuje się ten format kartony?

Jesteśmy rolnikami, uprawiającymi na Sycylii rozmaite cytrusy. Żeby móc zaoferować transport w rozsądnej cenie na trasie Sycylia – Polska wypracowaliśmy tzw. minimum logistyczne. Najmniejszą ilość jaką jesteśmy w stanie wysłać pod wskazany przez Ciebie adres, to 1 karton. Jedną z możliwych do wyboru wielkości kartonu jest „cubotto” o wysokości 25cm i podstawie 30x40cm. Może ono pomieścić od 10 do 12kg owców lub warzyw. Jest to jedyny format, który zakłada również możliwość samodzielnego skomponowania zawartości. Poza mniejszymi ilościami owców i warzyw (sprzedawanymi w siatkach), można wypełnić go przetworami np. oliwą, kremami, sosami, bakaliami. Wówczas należy pamiętać, że karton zostanie automatycznie dopełniony tzw. „wypełniaczem”, czyli owocami (przez większą część sezonu są to pomarańcze), na które w danym momencie przypada pełnia sezonu.

Pozostałe dwie wielkości: cubetto i cubottino.

Mianem „cubetto” określamy karton o wysokości 15cm i podstawie 30x40cm. Jego pojemność to około 6kg.

„Cubottino” to najmniejszy z dostępnych formatów. Jego wysokość to 8,5cm, przy niezmiennej podstawie 30x40cm. W „cubottino” mieści się około 3kg produktu.

Nasze kartony i ekologia!

Jesteśmy BIO! Kartony, w których nasze produkty docierają do Twojego domu wykonane są z tektury o podwójnej fali z certyfikatem FSC®. Oznacza to, że drewno wykorzystywane do ich produkcji pochodzi z odpowiedzialnej gospodarki, opierającej się na zasadach zrównoważonego rozwoju i odpowiedzialnych praktyk stosowanych do w odniesieniu do gospodarki leśnej. Ponadto ich specyficzny kształt i konstrukcja pozwala na doskonałe zoptymalizowanie przestrzeni i ograniczenie śladu węglowego podczas transportu.

To jeszcze nie wszystko! Kartony są tak wytrzymałe, że doskonale nadają się do powtórnego użycia. Można wykorzystać je np. jako pudełka na zabawki, lub do organizacji spiżarni i przechowywania żywności.

„Cubotto” to świadomy wybór dla naszej planety!

wielkości kartonów InCampagna

Te produkty znajdziesz w naszym sklepie:

incapagna produkt bio
Owoce i warzywa
Zobacz w naszym sklepie
incapagna produkt bio
Dżemy, miody i kremy
Zobacz w naszym sklepie