Bergamotka pomaga w obniżeniu cholesterolu
Categories
OD KUCHNI Poradnik

Bergamotka pomaga w obniżeniu cholesterolu

Bergamotka: pomaga w obniżeniu cholesterolu, prawda to, czy mit?

Ostatnie badania przeprowadzone przez Uniwersytet Magna Grecia w Catanzaro wykazały, że u pacjentów z wysokim cholesterolem podawanie ekstraktu z bergamotki przez 30 dni podniosło poziom HDL (dobrego cholesterolu) aż o 42%, podczas gdy LDL (zły cholesterol) został obniżony o 38%, trójglicerydy o 41%, a cukier we krwi aż o 25%!

Bergamotka nie tylko obniża zatem zły cholesterol, ale także stymuluje organizm do produkcji „dobrego cholesterolu” HDL,  który odpowiada za transport cholesterolu z powrotem do wątroby, gdzie ulega metabolizmowi i wykorzystaniu do produkcji kwasów żółciowych bądź wydaleniu.

Bergamotka w codziennej diecie.

Aby uzyskać satysfakcjonujące wyniki zalecane jest codzienne picie soku z Bergamotki. Najlepiej wypić sok z ekologicznej Bergamotki z samego rano. Jako, że jest on dość kwaśny i nieco gorzki, warto rozcieńczyć go wodą (50% soku na 50% wody).

InCampagna bergamotka- cholesterol

Dlaczego bergamotka?

Sekret skuteczności bergamotki w diecie obniżającej poziom cholesterolu wynika z jej silnych właściwości przeciwutleniających. Mechanizmy przeciwmiażdżycowego działania zawartych w bergamotce flawonoidów poza zapobieganiem utlenianiu LDL polegają również na hamowaniu reduktazy HMG-CoA (np. hesperytyna), co prowadzi do obniżenia poziomu cholesterolu we krwi, a także sprzyjają wydalaniu cholesterolu przez drogi żółciowe.

Dzięki swoim sprawdzonym właściwościom, bergamotka stała się jednym z najczęściej stosowanych składników w dziedzinie nutraceutyków do produkcji suplementów diety zwalczających cholesterol.

Gdzie możesz dowiedzieć się więcej o leczniczych właściwościach bergamotki?

Bergamotka jako dodatek do terapii lekowej przeciwko cholesterolowi

Bergamotka u pacjentów z zespołem metabolicznym

Cholesterol i bergamotka

Kwaśny, nieco gorzki i świeży smak bergamotki jest bardzo charakterystyczny. Niezależnie od tego czy jesteśmy jego miłośnikami, czy też nie, owoc bergamotki powinien znaleźć się w naszej diecie. To prawdziwy „klejnot” dla naszego zdrowia!

Sezon na ten owoc trawa od listopada do lutego. Więcej na temat Bergamotki przeczytasz tutaj.


Te produkty znajdziesz w naszym sklepie:

incapagna produkt bio
Siatka Bergamotka BIO 2kg
Zobacz w naszym sklepie